Zdobycze technologii do wykorzystania w motoryzacji

Mamy początek dwudziestego pierwszego wieku. Wokół  bezustannie rzeczywistość zadziwia nowymi, wciąż w wyższym stopniu przyjaznymi użytkownikowi pomysłami. I to we wszelkich gałęziach. Nie mogłoby być inaczej też w specjalności motoryzacyjnej. W jaki sposób się przejawia to gonienie do bycia na czasie?

Auta prosto od producenta mają do wyboru mnóstwo gadżetów, które pochłaniają ogromne pieniądze. Rzeknijmy niemniej szczerze - bryka prosto z salonu to nie jest najpopularniejszy widok na polskich drogach. Sporo Rodaków podróżuje autami starszymi, a nawet jeśli je zmienia, to i tak najczęściej na młodszy czterokołowiec z drugiej ręki. Z tej przyczyny powstają rozmaite gadżety, które da się zamówić samodzielnie, a dzięki którym także w nastoletnim aucie poczujemy się niczym w mercedesie klasy E.

Coraz większą sławę osiąga na przykład wyświetlacz HUD. Rzuca on podpowiedzi z urządzenia nawigującego względnie inne wiadomości bezpośrednio na przednią szybę. Na skutek tego nie musimy odrywać spojrzenia od drogi, kiedy czerpiemy z podpowiedzi nawigacji. Warto się namyślić nad tego typu sprzętem. Już teraz jest to alternatywa dosyć przystępna cenowo, zaś plusy z jej zastosowania są niezaprzeczalne. Podobnie coraz popularniejsze stają się rejestratory jazdy. Małym kosztem dają widoki podróży bez stresu, że w razie nagłej sytuacji na drodze brak będzie dowodów na naszą bezgrzeszność. Ich pojemna pamięć gwarantuje skuteczne nagrywanie nawet w wielogodzinnej trasie. Niepodobna nie wziąć pod uwagę kamerę cofania i czujniki parkowania - ilu zarysowań na zderzakach udało się z ich powodu ustrzec się! Wśród dinksów do samochodu są też do tego stopnia pionierskie patenty, jak nakładka na kierownicę z panelem kierującym do smartfona czy nawigacji albo kierowana pilotem nalepka na tylną szybę, pozwalająca np. przedstawić kolejnemu kierowcy uśmieszek czy podziękować za wpuszczenie. Trywialna sprawa, a cieszy, dlaczego więc z niej nie korzystać?

Akcesoriów do pojazdu znajdziemy na rynku wiele, a ich koszty i zdatność nie zawsze idą ze sobą w parze. Pomimo tego warto spojrzeć i wybrać z nich to, co udoskonali nam wygodę jazdy i wpłynie na jej bezpieczeństwo. W tychże zakresach inwestycji w żadnym wypadku dosyć!