Nowoczesne wnętrze uczniowskiego pokoju

Niemożliwym zdaje się być ustalenie konkretnej recepty na idealnie urządzony pokoik uczniowski, lecz z pewnością da się spisać kilka zasad, które są ogólnym przepisem na zaaranżowanie własnych „czterech ścian”.

Jak powinien wyglądać pokój ucznia? Osoba młoda będzie w nim na zmianę albo siedzieć nad książkami lub przy komputerze, albo się relaksować. Tym samym często będzie tam przebywać. Najbardziej istotne jest więc, aby uczeń czuł się w swoim kącie po prostu swojsko.  

Jak z nudnego pomieszczenia wykreować pokój perfekcyjny dla ucznia? Po pierwsze – nie zagracać. Mimo tego, że to wyrażenie kolokwialne, tutaj nadaje się świetnie. Oczywistym jest, że utrzymywanie porządku w pokoiku uczniowskim nie jest cechą charakteryzującą większość ludzi młodych, więc ich pokój najlepiej niech będzie po prostu trudny do zagracenia. Łóżko powinno być łatwe to prędkiego zaścielenia, półki niech mają dużo pustego miejsca, szafki mieszczą dużo przedmiotów, tak, aby na wierzchu nic nie stawiać.

W pomieszczeniu takim oczywiście musi stanąć również szeroki stół, wraz z laptopem, a także komfortowym, zdrowym dla kręgosłupa fotelem. Oprócz stanowiska do nauki, uczeń musi mieć też miejsce, które z obowiązkami nie będzie mu się kojarzyło. Może to być ładny fotel albo ogromna dmuchana poduszka do czytania.

Najlepszą metodą na sprawienie, aby dzieci czuły się w nowym kącie komfortowo, będzie danie im możliwości na własnoręczne zaprojektowanie swojego pokoju. Chcą postawić półkę w niepraktycznym miejscu? Przykleić na ścianę dużą płytę na magnesy? Poobklejać nowe meble naklejkami? Może nowoczesny design przy wykorzystaniu betonu architektonicznego jak tu: https://www.modernconcrete.pl/oferta/? Nie ma problemu!

Niech wybiorą kilka sztuk płyt betonu architektonicznego albo pudło betonu ozdobnego, który jest łatwy do samodzielnego naniesienia, i niech smarują jak chcą. Powinni wiedzieć, że mają wpływ na ostateczny charakter pokoju. Można zasugerować im wymyślenie sobie tematyki: cela uwięzionej księżniczki z ulubionej bajki? Beton dekoracyjny może imitować cegły.

Pracownia mechanika? Dostępne są w sklepach łóżka, wyglądające jak samochód wyścigowy, a ściany można wytapetować wzorem z cegieł. Należy pozwolić dzieciom puścić wodze fantazji, niech czują się jak u siebie. Dzięki temu będą chętniej spędzali w pokoju czas.

Może Cię również zainteresować: https://www.modernconcrete.pl/blaty-betonowe-kuchenne/