Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/krzysiek/domains/gazlupkowy.info.pl/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /home/krzysiek/domains/gazlupkowy.info.pl/public_html/includes/menu.inc).

Samochód wyznacznikiem statusu majątkowego

Ogromna liczba osób podąża za bogactwem. Zdobycie czegoś w życiu to jedno, jednak równie ważne jest wyrobienie właściwego zdania na swój temat pośród nieznajomych. Stanowi to zazwyczaj nie lada wyzwanie dla tych, którzy mają potrzebę jak najdobitniej zaprezentować sąsiadom swój majątek.

 

Dawniej, przez długi okres czasu, wyznacznikiem bogactwa był pojazd. Posiadanie auta, zazwyczaj jednego, wspólnego dla całej rodziny, oznaczało, że ich interes kwitnie. W dzisiejszych czasach takie postrzeganie zmieniło się i nikt już nie powie bez zwątpienia, że samochód to wyznacznik bogactwa i pozwala poznać czyjś status społeczny.

 

Na zmianę sposobu postrzegania bycia zmotoryzowanym jako czegoś ściśle dla elit, czegoś, co mogą sobie zafundować wyłącznie osoby, których firma świetnie funkcjonuje, po pierwsze oddziaływanie miała jego rosnąca dostępność.

 

Dziś często zdarza się, że nawet mała rodzina posiada dwa lub więcej samochodów – pierwszy matki, drugi taty, następny służbowy, czwarty dla córki. Postęp motoryzacji doprowadził do tego, że koszt starszego samochodu może niekiedy konkurować nawet z pieniędzmi, które musimy wydać na telefon.

 

Jak w takiej erze samochód ma wciąż być wyznacznikiem pozycji w społeczeństwie? Po prostu należy wziąć pod uwagę jakość, a nie liczbę. Przestało już być istotne to, że samochód się posiada i jak wiele pojazdów stoi w garażu.

 

Teraz, żeby pokazać, do jakiej grupy społecznej się zaliczamy, należy wóz mieć właściwy, droższy i lepszy. Na pędzący po ulicy samochód używany, przywieziony najpewniej z zagranicy, żaden przechodzień nie zwróci się uwagi.

 

Jednak, w momencie, gdy pomiędzy budynkami skromnej mieściny lub w stolicy, pojawi się nowinka technologiczna, czy też zabytkowy amerykański samochód sportowy, taki, jaki zwykle widuje się na okładkach magazynów – wtedy można prędko zauważyć, że samochód wciąż jest wyznacznikiem statusu społecznego, lecz pod innym względem.

 

Kończąc, można stwierdzić, że dziś ważne nie jest samo posiadanie samochodu, ani nawet wielu. Liczy się to, w jaki sposób on się prezentuje, kto go wyprodukował, a także ile kosztował.