Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/krzysiek/domains/gazlupkowy.info.pl/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /home/krzysiek/domains/gazlupkowy.info.pl/public_html/includes/menu.inc).

Czy opłaca się zarejestrować mieszkanie na Airbnb?

Oferowanie własnych mieszkań turystom to coraz częściej stosowana praktyka we wszystkich krajach. Poza zarobkiem, który jest prawdopodobnie najczęstszą motywacją przekazywania kluczy nieznanym podróżnym, korzyści niematerialnych można naliczyć znacznie więcej. Jako pierwsze, co wpada do głowy, to fakt, że można spotkać wielu ciekawych ludzi, którzy mają sposobność swoich hostów zainspirować do podróży, podejmowanych na własną rękę.

 

Jeszcze większe prawdopodobieństwo zintegrowania się z osobami z nieznanych kultur gwarantuje ”kanapowy surfing”, który nie polega na przekazywaniu gościom mieszkań, lecz jest oferowaniem darmowego noclegu. Zamiast opłaty, otrzymuje się wspaniałe historie, co poszerza horyzonty, nastraja pozytywnie, zachęca do próbowania ciągle czegoś nowego – czyli gwarantuje coś, czego nie można kupić za gotówkę.

 

Oferowanie usług na portalach takich jak Airbnb czy ”surfing kanapowy” motywuje do wyruszenia w świat samemu bądź z grupą podróżników. Co ważne, partner do podróży nie musi już być kimś dobrze znajomym – takiego kompana można znaleźć łatwo przez internet.

Co ciekawe, znalezienie mieszkania (kanapy) w interesującym kogoś mieście jest często w ten sposób szybsze i przyjemniejsze, niż zabookowanie dobrego motelu w przystępnej cenie i był blisko najważniejszych atrakcji. Wyruszając na wakacje czy w Europie, czy do miejsc egzotycznych jak Filipiny, więcej pod tym linkiem, powinno zatem rozejrzeć się za ofertami tych coraz bardziej popularnych portali.

 

Pomimo, że plusów jest więcej, niż argumentów przeciw, to niestety nie powinno być zaskoczeniem, że wielu turystów dalej nie daje się na to nakłonić i, tym samym, wydaje za dużo na gorsze, jeśli chodzi o jakość i koszt, motele. Wyjeżdżając na przykład do orientalnych rejonów, które bywają może biedniejsze, może bardziej niebezpieczne, niekoniecznie ma się ochotę ryzykować, że potencjalny host się wycofa, nie będzie uprzejmy, albo cokolwiek innego. Chcąc mieć absolutne poczucie bezpieczeństwa, warto na przykład wybrać jedną z wielu ogłoszeń, oferowanych przez stowarzyszenia podróżnicze. Oni, czyli wprawieni w wynajdowaniu tańszych noclegów wędrowcy, pomogą zwiedzić całą ziemię i to nie tylko szlakiem najbardziej przereklamowanych miejsc.