Remont sal weselnych - o czym warto pamiętać?

Brakuje konkretnych wytycznych, mówiących o tym, jak musi zostać wyremontowana aula weselna. Aby zacząć i po prostu wziąć na siebie obowiązek odrestaurowania, która ma być kiedyś otworzona dla nowożeńców i zaproszonych przez nich gości, należy się na przygotowywania wesel choć trochę rozeznawać.

 

 

Które komponenty są niezbędne? Które ekstra można nadbudować, jakiej barwy powinny być barwy na ścianach, czy na pewno wmontowane na stałe ozdoby, wymalowane freski to dobry pomysł?

 

 

Oczywiście na detalach, odnoszących się do wykończenia wnętrza, można się skupić na samym końcu. Na początku należy pomyśleć, które fragmenty sali konieczne są do zorganizowania wesela. Nie licząc oczywistego dojścia do kuchni, najlepiej, aby nie zabrakło także wyjścia z pomieszczenia na taras. Również rozkład sali zdaje się być szczególnie istotny. Potrzebne oczywiście staje się miejsce, zarezerwowane na siedzenia dla gości. Najlepiej, by było go tyle, by nawet gdy przyjdzie większa ilość osób nie było ciasnoty. Nie powinno się usadzać gości zbyt blisko siebie, jakby byli mrówkami w mrowisku. Nie wolno przesadzać na rzecz zarobku. Bardziej opłaca się posiadać salę, w jakiej pomieści się mniej zaproszonych, lecz będą się wszyscy czuli komfortowo.

 

 

Kolejnym koniecznym elementem zdaje się być spora przestrzeń przeznaczona do tańców. W którymś miejscu powinna także stanąć kapela. Często pożyteczna jest także mała scena, na której okazjonalnie kapela, przemawiający lub zaproszony komik będzie miał okazję stanąć. Nie wolno również zaniedbywać dzieci, obecnych najczęściej na takich imprezach. Kącik, w którym mogą zająć się sobą, wraz ze swoim animatorem, nie robiąc zamętu i nie marudząc, zdaje się być z pewnością istotną sprawą.

 

 

W momencie, gdy obmyśli się starannie układ sali, zastanowi, jakiego rodzaju kupić oświetlenie, efekty specjalne dla tańczących i tak dalej, można wtedy rozpocząć proces zastanawiania się nad charakterem, w jakim aulę ma ochotę się urządzić. Może będzie to charakter klasyczny? Modernistyczny? Może kolory ścian mają być jasne? A może ciemne? Jeśli nie posiada się umiejętności, godnych projektanta, warto poprosić specjalistę o radę. Przecież w nieestetycznie udekorowanej sali, nawet przy jej najlepszym rozkładzie, lecz o okropnym udekorowaniu – nikt nie będzie miał zamiaru się weselić.