Jakim sposobem wyciszyć lokal mieszkalny, by móc swobodnie puszczać muzykę?

Euforia z posiadania osobistego mieszkania może nader często stać się zrujnowana poprzez jeden mały fakt. Aspektem tym mogą być na przykład hałaśliwi sąsiedzi. Niezmiernie ciężko napotkać na sąsiedztwo, które przystosowane bywa do naszego trybu funkcjonowania.

 

Jedni sąsiedzi imprezują całymi nocami, przykładowo uczniowie szkół wyższych. Kolejni posiadają maluchy, natomiast kiedy żyją nad nami - tętent małych stópek, którego słyszymy z góry o świcie to niejako standard. Natomiast inni sąsiedzi mogą być starsi i na przykład niezbyt dobrze słyszą, wobec tego ich telewizor bez przerwy jest uruchomiony i podgłośniony do maksimum. Inni się kłócą po nocach albo ciskają naczyniami w podłogę. Czasami nasze mieszkanie jest za głośne przez ruchliwą czteropasmówkę przed budynkiem mieszkalnym. Innym razem nasza sypialnia znajduje się za ścianą korytarza i dochodzi do naszych uszu każdy ruch z korytarza, jak ktoś wchodzi do mieszkania lub wychodzi.

 

Niestety bloki budowane z wielkiej płyty, a także stare budownictwo przeważnie posiadają ściany, przez jakie da się słyszeć absolutnie każdy dźwięk. Kolejny kłopot pojawia się w wypadku, w jakim to nie tylko mieszkańcy sąsiednich mieszkań zakłócają spokój naszej osobie, ale jeśli to również my uwielbiamy na full słuchać muzyki, bądź również poimprezować ze znajomymi. Przecież twórcy muzyczni również mają prawo gdzieś mieć swój dom, a czasami nie posiadają wystarczająco środków, by podczas każdorazowej wielogodzinnej próby wynajmować osobiście drogą dźwiękoszczelną halę.

 

By być w stanie donośnie słuchać muzyki w prywatnym domu, nie narażając się jednocześnie na nienawiść współmieszkańców bloku, powinno się najzwyczajniej w świecie wyciszyć pokoje. Jest parę efektywnych technik na wygłuszanie mieszkania w na przykład apartamentowcu. Pierwszym z nich mogą być płyty akustyczne, które oprócz hamowania dźwięku również wspaniale wyglądają. Kolejnym sposobem zdaje się być podwieszany strop, jaki, wypełniony kauczukiem albo innym tworzywem akuratnie hamującym akustykę - może zrelaksować nasze nerwy i zniwelować dźwięki dochodzące z mieszkania nad nami. Podobnie można postąpić z murami i dobudować ich dodatkową warstwę, stosując hamujące dźwięk materiały przykryte dyktą z gipsu i kartonu lub panelami z betonu budowlanego.