Reklama dźwignią handlu – jaką formę warto wybrać dla twojego biznesu?

Reklama w gazetach odeszła w zapomnienie. Dzieje się to z powodu ciągle rozwijającej się reklamy internetowej przestrzeni. Jej ogromny asortyment zapewnia firmom ogromne ewentualności wypłynięcia wśród nowych klientów. A co z reklamą outdorową? Rzeczywistość pokazuje, że bilboardy, czy banery wielkoformatowe na budynkach, na przystankach tramwajowych są ciągle bardzo atrakcyjne. Wzięciem cieszą się także reklamy podświetlane – napisy ledowe, czy litery 3D. Omówmy szerzej tę kwestię.

W kraju jest tylko niewielu producentów reklamy podświetlanej opartej o kasetony led. Kwestia ta o tyle zaskakuje, że jest to nader korzystne zajęcie. Liczba konkurentów jest niewielka, zapotrzebowanie na nie jest non stop na wysokim poziomie, a dochód z takiej reklamy jest możliwy i przyzwoity. Trudnością są często: technologia, materiały, sprzęt, ale zwłaszcza pracownicy, których nie ma multum na rynku.

Popyt na kasetony reklamowe jest po prawdzie w niemal każdej dziedzinie. Obojętnie, czy masz salon fryzjerski, pub – czy cukiernię – gdy u wejścia do twojej firmy wisi neon z nazwą - konsumenci dużo łatwiej trafią do Ciebie, daje to też zapamiętać brand i lokalizację. Ma to sens szczególnie w miejscach, gdzie rywalizacja jest kolosalna w śródmieściu -  bajecznie stworzone kasetony podświetlane pozwolą Ci się uwydatnić, dzięki temu konsumenci rychlej zareagują przychylniej, niż na punkty w zasięgu wzroku.

Przy wyborze odpowiedniej reklamy dla twojego interesu, ważna jest w dużej mierze cena kasetonów, ale należałoby sprawdzić szerzej i zwrócić uwagę na co lepsze projekty i fachowo przemyśleć kwestię. Jest to poważny wydatek i należałoby zainwestować w coś, co co może odpowiadać nam przez długi czas. Nie musi być to ciężkie zadanie. Na rynku z pewnością wyróżnią się kasetony producenta o dobrej renomie i pociągających rozwiązaniach.

Istnieje na świecie parę fajnych miejsc, gdzie podświetlane napisy odgrywają pierwsze skrzypce. Bezspornie takowym regionem jest obszar Azji – na przykład w Singapurze, czy w Szanghaju - gdzie centra miast są oświetlone poprzez kasetony podświetlane bez mała w każdym zakątku. Cudny neon usytuowany jest też na kultowym kabarecie w Paryżu. Lokalnie -  obiektem godnym zobaczenia jest miasto Wrocław, gdzie w zaułku obok starego miasta, uzbierane są na jednej ścianie dawne podświetlane napisy.